Siguenos en Blogger

martes, 8 de abril de 2014

NÒMINA V

-PASSOS A SEGUIR PER CALCULAR LA NÒMINA + EXEMPLE

La Maria treballa en una empresa i rep  les retribucions seguents:


- salari base = 900

· complements salarials
- antiguitat = 110
- titol d' idiomes = 20
-plus de titols= 30
·complements no salarials
- hores extra = 60
- distancia = 60

CÀLCUL NÒMINA


1er Calculem el Total Meritat:


total meritat = salari base+complements salarials+ no salarials

total meritat = 900+110+20+30+60+60 = 1180

2n Càlcul de les Bases de Cotització:

      A) BCCC = Remuneració mensual + prorrata pagues extra
           ·Remuneració mensual = salari base + comoplements salarials
                                                    = 900+110+20+30 = 1060
           ·Prorrata pagues extra  = 2 x (salari base + antiguitat) /12
                                                    = 2 x (900+110) /12 =168,33
           BCCC = 1060+168,33 = 1228,33

       B) BCCP = BCCC+ Hores extra

                         = 1228,33+60 = 1288,33
       C) Base de cotització adiccional per hores extraordinàries = import hores extra
                                                                                                             = 60 
        D) Base subjecta a retenció de IRPF = Total meritat
                                                                         = 1180
3er Càlcul de les deduccions

· Contingències comunes = 4,7/100 x BCCC.
                                      = 4,7/100 x 1228,3 = 57,73
· Atur = 1,55/100 x BCCP
          = 1,55/100 x 1288,33 = 19,96
· Formació professional = 0,10/100 x BCCP
                                    = 0,10/100 x 1288,33 = 1,28 
· Hores extra
        Força major : 2/100 x Import hores extra
        No estructurals : 4,7/100 x Import hores extra
                                 =  4,7/100 x 60 = 2,82


TOTAL APORTACIONS = CC + Atur + FP + HE = 81,79

· Impost sobre la renda de persones físiques : 4/100 x Base subjecta a IRPF
                                                                            = 4/100 x 1180 = 47,2


4rt TOTAL A DEDUIR = TOTAL APORTACIONS + IRPF 
                                       = 81,79 + 47,2 = 128,99
LIQUID TOTAL A PERCEBRE = Total meritat  - Total a deduir
                                                           = 1180 - 128,99 = 1051,01

No hay comentarios:

Publicar un comentario